FAQ

Často kladené otázky

Jsou plynová vložka nebo kamna AKOS vhodná do mého domu?


Plynová vložka nebo plynová kamna jsou vhodná do včech typů a velikosti domů. Před nákupem je ale třeba zohlednit několik faktorů: - Velikost požadované vytápěné plochy - Očekávaná tepelná pohoda - Úroveň izolace vč.typů oken, šířky zdí a použitého zateplovacího materiálu - Možnost instalace komína U našch produktů používáme tzv.koncentrické komínové odkouření, někdy také Direct Vent, které nasává spalovací vzduch 3 plášťovým komínovým systémem, což je vhodné především do nízkoenergetických domů.
Jaké to je topit v plynovém krbu nebo kamnech AKOS?


Topení v plynových krbech nebo kamech AKOS se moc neliší od použití topidel na dřevo. Je zde ale několik zásadních výhod : - Odpadá skladování a manipulace se dřevem - Možnost regulace výkonu dálkovým ovladačem z pohodlí Vašeho křesla - Okamžitá reakce na potřebu snížení nebo zvýšení výkonu - Bezprašný provoz, vhodné pro alergiky - I při nižším výkonu se nešpiní sklo sazemi (dehtování) - Možnost individuální délky krbu až 6m
Co je to dvoustupňový hořák a k čemu je dobrý?


Dvoustupňový hořák produktů AKOS byl navržen tak, aby při potřebě nižšího výkonu hořela pouze jeho přední část. Tím dochází k úspoře a lepšímu prohoření paliva než při pouhém snížení výšky plamene u obou hořáku současně. Při opětovné potřebě zvýšit výkon, pracují oba stupně společně.
Jsou plynové topidla AKOS bezpečná?


Všechny výrobky AKOS jsou certifikovány a zaručují nejvyšší možnou ochranu. Pro ovládání spalování je použitý německý systém MERTIK MAXITROL, který je lidrem na trhu.
Proč si mám pořídit právě AKOS?


Produkty firmy AKOS jsou nejmodernější výrobky svého typu na trhu. Byly vyvinuty předními izraelskými inženýry s dlouholetými zkušenostmi z praxe. Tím zaručují bezproblémový provoz a nízké náklady na palivo. Všechny použité klíčové technologie jsou patentovány. Vysoká účinnost až 86% a záruka 10 let dělá ze spotřebičů AKOS nejlepší možné řešení vytápění pro Váš dům.
Jaké lze použít palivo?


Pro provoz produktů AKOS lze použít zemní plyn nebo LPG.
Co se stane, když přestane fungovat elektrický proud?


Kamna a krby AKOS jsou 100% nezávislé na elektrické energii ze sítě. Všechny ovládací prvky a zapalování jsou napájeny z baterie. Tlak plynu je regulován v potrubí. Zařízení je tedy možno provozovat i v momentě, kdy v domě nefungují běžné elektrické spotřebiče.
Jak častá je údržba?


Všechny produkty AKOS jsou koncipovány jako bezúdržbové. Pro optimální výkon ale doporučujeme servis každé 2 roky odbornou firmou nebo prostřednictvím našeho technika.
Líbí se mi váš krb, ale neznám nikoho, kdo by mi jej nainstaloval.


Nevadí. Kontaktujte nás a my Vám zajistime jak odbornou stavební firmu, tak zapojení a revizi plynového vedení.

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube